TIPy na INSTAGRAM, které OCENÍTE

Instagram Reels

Možná jste si všimli krátkých videí, které teď na Instagramu frčí. Instagram tuto službu pojmenoval jako „Reels“.

Reels jsou krátká videa do  15s, která mohou uživatelé nahrávat na Instagram, který je v tuto chvíli šiří několikrát rychleji a více, oproti klasickým příspěvkům s fotkou nebo videem.

DÁVAT NA INSTAGRAM V TUTO CHVÍLI JEN JEDNU FOTOGRAFII nebo IG TV je hřích! Publikovanou práci, na které jste si dali záležet, totiž uvidí mnohem méně lidí. A TO JE VELKÁ ŠKODA!

PŘÍKLAD Z PRAXE

Standardní příspěvek s fotografií: Při profilu s 1000 sledujícími, který není pravidelně obstaráván se klasická fotografie zobrací cca 200 lidem.
Reels: V profilu se stejným nastavením (1000 sledujících, bez pravidelné obsluhy) se Reels zobrazí 1 400 lidem (pokud to je průměrný příspěvek).

A samozřejmě, že pokud máte na Instagramu profil, který má běžně krásné výsledky, tak díky Reels budou ještě krásnější!

ZAJÍMAVOST: Jedná se o „novinku“, která má za úkol konkurovat čínské sociální síti TikTok.

Jak přidáte Reels?

Nahoře na domovské stránce klikněte na PLUS a vyberte SEKVENCE = Reels (symbol filmové klapky s play). Na levé straně obrazovky uvidíte řadu kreativních editačních nástrojů, které vám pomohou vytvořit Reels, včetně:

  • Zvuk: Vyhledejte skladbu z hudební knihovny Instagram. Můžete také použít svůj vlastní originální zvuk.
  • Efekty AR: Můžete si vybrat jeden z mnoha efektů v galerii efektů, vytvořenou Instagramem.
  • Časovač a odpočítávání: Nastavte časovač pro nahrávání libovolných klipů bez použití rukou. Jakmile stisknete záznam, zobrazí se odpočítávání 3-2-1, než začne nahrávání po dobu, kterou jste vybrali.
  • Zarovnat: Zarovnejte objekty z předchozího klipu před nahráváním dalšího, což vám pomůže vytvořit plynulé přechody pro okamžiky, jako jsou změny fotek produktů nebo přidání nových obchodních partnerů.
  • Rychlost: Vyberte, zda chcete zrychlit nebo zpomalit část vybraného videa nebo zvuku. To vám pomůže zůstat v rytmu nebo natáčet zpomalená videa.

Reels lze zaznamenat do série klipů (jeden po druhém), najednou, nebo pomocí video nahrávek z vaší galerie.

Instagram Gallery

Není to žádná novinka a určitě jste se už s galerií více fotografií na Instagramu setkali. Stejně jako u Reels platí, že Instagram lépe šíří galerie fotografií, než fotografii jednu. A má to logické vysvětlení!

LIDÉ JSOU ZVĚDAVÍ

Ano, pokud přidáte galerii fotografií, lidé budou zvědaví a budou si říkat „Co je na té další fotografii?“. To je přinutí „slajdnout“ na další fotku, Instagram tím zjistí, že je o příspěvěk větší zájem a bude ho šířit více.

Jednoduché a efektivní. Na dosahy Reels to teď ale nemá.

Zdroj: Instagram.com + zkušenosti z praxe

 

 

Pac a Pusu

Veronika Soleil

Přečtěte si další článečky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Menu