Internetová TV a portál Havířov ŽIJE

Stručně o celém projektu

Tvoříme obsah pro spolek Havířov ŽIJE, který je provozovatelem online televize a internetového portálu, který má za cílovou skupinu obyvatele města Havířov. Diváci a čtenáři na něj narazí na sociálních sítích Facebook, YouTube a Instagram, ale také na portálu www.havirov-zije.cz, na kterém pravidelně přispíváme aktuality a zajímavosti o dění ve městě.

Cíl projektu

Město Havířov leží na jižním okraji ostravsko-karvinské průmyslové oblasti, asi v poloviční vzdálenosti mezi Ostravou a pohraničním městem Český Těšín. Na severu hraničí s hornickými středisky Petřvaldem, Orlovou a Karvinou, na západě s obcemi Šenov a Václavovice. V současné době má Havířov necelých 80 000 obyvatel a od roku 1990 je statutárním městem.

Z Havířova odchází mladí a perspektivní lidé za prací a studiem do Prahy a dalších měst. Cílem projektu je ukázat místním lidem odlišný pohled na Havířov a vtáhnout je do dění ve městě. Podpořit místní podnikatele, umělce a další osoby a osobnosti, kteří se starají o to, aby to ve městě Havířov žilo.

Co vše děláme my?

Natáčíme reportáže a pořady

Zajišťujeme kompletní natáčení a postprodukci reportáží a pořadů, které zachycují dění ve městě. Informují o novinkách, místních podnicích, sportovních, kulturních akcích atd. Zajišťujeme kompletní výrobu pořadů včetně námětu, tvorby scénáře, výběru lokací, zajištění profesionální techniky, kompletní zpracování a střih pořízených záběrů, postprodukce, tvorba grafiky a výběr vhodného hudebního doprovodu.

Spravujeme sociální sítě

Facebookové stránky Havířov ŽIJE, které byly spuštěny v červnu 2017 mají 3.538 fanoušků a 3.737 sledujících (údaj k 27.2.2018).

Nejúspěšnější videa na Facebooku:
srpen 2017: pořad Tady to ŽIJE: Restaurace Ontario (45 tis. dosah z toho 34 tis. organický a 11 tis. placený, 23 tis. zhlédnutí, konverze zhlédnutí 51%, 115 sdílení, 197 lajků. Investice do reklamy 790 Kč)

leden 2018: pořad Tady to ŽIJE: Hotelová škola (20 tis. organický dosah, 10 tis. zhlédnutí, konverze zhlédnutí 50%, 73 sdílení, 111 lajků. Investice do reklamy 0 Kč)

Spravujeme webový portál www.havirov-zije.cz

Na webovém portálu www.havirov-zije.cz naleznete zpravodajské články, PR články a videopořady o dění v Havířově. Zpravodajské články a PR články jsou rovněž naší prací. 

Návštěvnost webových stránek: (28.12.2017 – 27.1.2018): Více než 6 tis. unikátních návštěv
Nejčtenější článek: leden 2018: Objevte nově otevřené podniky v Havířově (5.8 tis. přečtení)

Menu